Dwa lata istnienia Centrum to sukcesy i osiągnięcia osób związanych z działalnością ośrodka.Dyplomy.puchary i wyróżnienia zdobyte w tym czasie to potwierdzenie licznych talentów jakimi dysponują mieszkańcy naszej gminy, zarówno dorośli jak również młodzież i ci najmłodsi...

        Gablotka naszych wyróżnień, pucharów i dyplomów z każdym rokiem się powiększa. Pierwsze miejsce w II Konkursie Pieśni Patriotycznej(kategoria osoby dorosłe), który odbywa się w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem zdobył zespół ,,Rokietnica".Drugie i trzecie miejsce w I Konkursie Pieśni Patriotycznej(kategoria gimnazjum) zajęły nasze Młode Talenty-KInga Chracewicz(II miejsce) i Joanna Kulesza(III miejsce).Kolejna nasza śpiewająca perełka Oliwia Sokołowska zajęła II miejsce w II Konkursie Pieśni Patriotycznej(kategoria szkoły podst.).Nasz najmłodszy wokalista Kacper Kulesza zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki, który odbył się w 2012r w Szepietowie(kategoria kl. I-III).Zespół taneczny ,,Magnetic" od dwóch lat reprezentuje nasz ośrodek w Powiatowych Prezentacjach Zespołów Tanecznych ,,Wesoły Pląs", które odbywają się Miejskim Ośrodku Kultury w  Czyżewie.

        Nasze zespoły i młodzi wokaliści szybko stali sie rozpoznawalni w naszym regionie. Zespół "Rokietnica" otrzymuje zaproszenia na występy podczas festynów organizowanych w naszym powiecie. W ostatnim czasie wystąpił podczas imprezy  Starostwa Powiatowego w Wys-Maz, a takze na festynie w Sokołach. Ich muzyka brzmiała w czasie odpustu w parafii Kobylin Borzymy. Członkowie zespołu mieli zaszczyt gościć i grać w Ogrodach Prezydenckich. W czerwcu 2012 roku ubarwili swoim występem galę wręczenia nagród Mistrza Agroligi 2011. Dziewczęta skupione w grupie Młode Talenty zostały zaproszone na występy do Gminnego Osrodka Kultury w  Sokołach a także do Miejskiego Ośrodka Kultury  w Wysokiem Mazowieckiem - dwukrotnie. Razem za śpiewającymi dziewczatami w MOKu Wys-Maz wystąpił, owacyjnie przyjęty zespół "Magnetic"

         Niewątpliwym osiągnięciem naszego ośrodka są organizowane co kilka miesięcy imprezy kulturalno-rozrywkowe. Są one skierowane głównie ku mieszkańcom naszej gminy i maja na celu zaprezentowanie dorobku artystycznego Centrum. Podczas tych imprez występuje zespół "Rokietnica", tańczy grupa "Magnetic", śpiewają "Młode Talenty". Koło Gospodyń piecze pyszne ciasta, którymi moga się poczęstować nasi goście oraz wypić kawę lub herbatę.

         Dużą publicznośc skupiło " Wspólne Kolędowanie w Świetlicy Wiejskiej", które odbyło się na początku stycznia tego roku w naszym ośrodku. Znane i mniej znane kolędy śpiewał zespół "Rokietnica" a także utalentowana młodzież z całego terenu naszej gminy. Zaprezentowane zostały Jasełka, które przygotowała młodziez gimnazjalna pod okiem naszego wikariusza ks. Piotra. Szczególne zainteresowanie i zachwyt publiczności wzbudziły kolędy śpiewane przez panie z Koła Gospodyń "Kulesianki". Słodki stół przygotowany przez nasze gospodynie prezentował się wybornie! Licznie przybli goście spędzili to popołudnie w bardzo miłej, wręcz rodzinnej atmosferze.

        Impreza docelową do której szczególnie przygotowuje się nasze Centrum i osoby przy nim działajace jest festyn dożynkowy Św. Bartłomieja. Podczas dwóch poprzednich festynów "Rokietnica" oraz nasza młodzież tańcząca i śpiewająca barwnie prezentowała się na scenie, a Koło Gospodyń proponowało swoje przysmaki w specjalnie przygotowanym namiocie. Podobnie a nawet jeszcze barwniej i z większym rozmachem będzie w  tym roku.

Festyn Św. Bartłomieja 2013 odbędzie sie 18 sierpnia.

Zapraszamy do słuchania i oglądania !!!